Wizyta

Rejestracja odbywa się telefonicznie. Jeżeli nie mogę rozmawiać, proszę napisać sms. Odpowiadam lub oddzwaniam w miarę możliwości jak najszybciej.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

 

Pierwsza wizyta

Proszę przyjść na wizytę z wypełnionym pecherzem.

Na początku wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Ma on na celu znalezienie głównej przyczyny problemu oraz dodatkowych czynników ryzyka. Przynieś proszę (jeśli posiadasz i jest to istotne) dotychczasową dokumentację medyczną.

Dalsza diagnostyka opiera się na badaniu funkcjonalnym oraz manualnym.

Oceniam postawę ciała i badam narząd ruchu. Ponadto oceniam Twoje nawyki i wzorce ruchowe, ponieważ jest to obraz funkcjonowania na co dzień.

W przypadku oceny funkcji mięśni brzucha badam manualnie powłoki brzuszne oraz kresę białą. Również palpacyjnie oceniam blizny.

Badanie manualne dna miednicy odbywa się per vaginam lub per rectum, koniecznie poprzedzone Twoją zgodą. Badanie przeprowadzane jest w komfortowych warunkach, w przyjaznej i intymnej atmosferze. Badaniem uzupełniającym, często koniecznym w problemach uroginekologicznych, jest badanie EMG lub USG.

W problemach uroginekologicznych zlecam także przeprowadzenie tzw. dzienniczka mikcji (Dzienniczek mikcji – pobierz tutaj). Oceniana jest ilość przyjętych i wydalonych w ciągu dnia płynów oraz inne ważne elementy. 

Po wykonaniu badania przeprowadzana jest terapia. Stosuję techniki mięśniowo – powięziowe, techniki osteopatyczne, mobilizacje uciskowe punktów maksymalnie bolesnych i punktów spustowych, mobilizacje stawów. Uczę Cię koniecznych ćwiczeń, często pod kontrolą EMG biofeedback lub USG Sonofeedback; koryguję postawę i nawyki dnia codziennego. Jeśli potrzeba, to stosuję również Kinesiology Taping.